G1126P-24-410W IP-COM
24GE+2SFP Ethernet Unmanaged Switch With24-Port PoE
- Compliant with IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3z, IEEE802.3x and IEEE802.3af/at standards.
- 24 * 100/1000 Mbps Base-T RJ45 ports for data transmission and power supply.
- 2 * 1000 Mbps Base-X SFP slots.
- 8K MAC address table and MAC address auto-learning.
- IEEE 802.3x-compliant full-duplex flow control and half-duplex backpressure flow control.
- 48Gbps backplane bandwidth.
- Maximum power consumption of a single port: 30W.
- Maximum power consumption of the switch: 410W.
- 4 modes: standard, priority, extend and VLAN.
- Rack mounting.
Caratteristiche tecniche
| Model | G1126P-24-410W |
| Interfaces | 24 * 100/1000 Mbps Base-T RJ45 ports (Data/Power) 2* 1000 Mbps Base-X SFP port |
| Lightning protection | ≥6KV |
| Forwarding mode | Store-and-forward |
| Switching capability | 48 Gbps |
| Packet forwarding rate | 35.7 Mpps |
| Buffer | 2M |
| MAC address table | 8K |
| PoE supply | Ports 1-24 support standard IEEE802.3af/at 30W output per PoE port 370W output of the total PoE Power |
| Power consumption | 410W output the whole device |
| Input voltage | AC: 100-240V~50/60Hz |
| Dimensions | 440*284*44mm |
| Four Modes | Standard: Default mode of the switch. In this mode, it works as an unmanaged switch;all ports can communicate with each other separately. Priority: In this mode, port 23,24,SFP1 and SFP2 serve as uplink ports, ports 1 ‒ 8 serve as high priority port. All ports can communicate with each other separately. Extend: In this mode, data rate of ports 17 - 22 reduces to 10 Mbps, the maximum transmission distance can be 250 meters, and all ports can communicate with each other. VLAN: In this mode, ports 1 - 22 of the switch can communicate with port 23,24, SFP1, SFP2 separately, but cannot communicate with each other. You can enable this mode to reduce broadcast storm and isolate DHCP broadcast. |
| Operating environment | Operating Temperature: 0℃~45℃ (32℉~113℉) Storage Temperature: -40℃~70℃ (-40℉~158℉) Operating Humidity: 10%~90% non-condensing Storage Humidity: 5%~90% non-condensing |
| Certificates | FCC、CE、RoHS |
TEMPI DI CONSEGNA
Per garantire il miglior servizio ai nostri clienti, le spedizioni sono assegnate a corrieri leader in Italia.
Per i prodotti IN PRONTA CONSEGNA i tempi di consegna saranno di 1/3 giorni lavorativi in base alla grandezza ed alla distanza dalla nostra logistica.
Per i prodotti ORDINABILI o DISPONIBILI IN LOGISTICA, i tempi di consegna possono variare a seconda del prodotto stesso e sono indicati nella pagina prodotto sotto al pulsante “Aggiungi al carrello” .
Tutti gli articoli DISPONIBILI, vengono spediti entro 24 ore Lavorative dalla ricezione dell'ordine.
Per maggiori informazioni o in caso di urgenze, i nostri consulenti sono disponibili nella chat che trovi in basso o telefonicamente al numero +39 0236601020.

feedback Segnala commento